Jak ogarnąć swój czas?

Jak ogarnąć swój czas?

wpis w: Rozwój osobisty | 0

Każdy z nas ma taką samą ilość czasu. Każdy inaczej nim dysponuje. Jedni twierdzą, że na nic nie mają czasu. Są ciągle zajęci. Nie wiadomo czym, ale są. Inni mówią, że mają go mnóstwo i się nudzą. Czy znasz to z własnego doświadczenia? Często mówisz, że nie masz czasu?

Są też osoby co wciągu danej jednostki czasu potrafią wiele wypracować. Znasz takiej osoby? Jak one to robią? Każdy z nas ma przecież taką samą godzinę, składającą się z 60 minut.

Strata czasu

Czy nie zdarzało ci się mówić do kogoś, że nie masz czasu żeby pójść na siłownie, pobiegać, nauczyć się jezyka obcego itp.? Pewnie mówiłeś, że jesteś zajęty. Każda wymówka jest dobra. Przesiadywanie na facebooku po kilka godzin, na komunikatorach, czatach, grach itp.

Kup kalendarz

Moja metoda właściwego zarządzania czasem polega na odpowiednim planowaniu. O co tutaj chodzi?

Pierwszą podstawową rzeczą jaką musisz posiadać to kalendarz. Taki, który po otwarciu na dwóch kartach zawierać cały tydzień.

Wszystkie rzeczy do wykonania wpisuje we właściwą kolumnę, czyli w odpowiedni dzień tygodnia. Dzięki temu zaraz po otwarciu kalendarza widzę cały tydzień oraz dzień po dniu co mam do załatwienia.

Porządek

Metoda ta jest bardzo prosta w utrzymaniu. Wystarczy wszystko wpisywać do kalendarza na odpowiedni dzień. Po otwarciu danego tygodnia widzisz co jest do zrobienia we wtorek, w piątek itp. Każdy dzień masz jak na patelni.

Dodatkowo ważne sprawy można podkreślać. Zadanie to posiada wysoki priorytet do wykonania.

Tyle teorii teraz przykłady.

Poniedziałek

Prawidłowe wypełnienie kolumny:

Spotkanie z promotorem

Dentysta

Spotkanie z Asią

Wtorek

Prawidłowe wypełnienie kolumny:

Przygotować projekt na piątek

Zakupy w galerii

Spotkanie z Tomkiem

itp.

A Ty jaki  masz pomysł na zorganizowanie się?