Wierzę, na pewno się uda!

Wierzę, na pewno się uda!

wpis w: Motywacja | 0

Każdy z nas chciałby znać idealny przepis na życie jak z reklamy czy znanych seriali. Drogie ciuchy, super wypasiony samochód i do tego cudowny domek z widokiem na morze. Brzmi wspaniale, ale rzeczywistość okazuje się inna. Dlatego seriale o bogaczach notują taką oglądalność. Ludzie kochają podglądać jak żyją inni i przenosić się we wspaniałe życie bohaterów.

Po co?

Żeby zapomnieć o własnym szarym, czasem nieudanym życiu. – Nic mi się nie udaje jestem beznadziejny… czy nie miałeś takich myśli. A potem zdołowanie. Narzekanie na wszystko dookoła, na kraj, na sąsiadkę, na dziecko, niesprawiedliwe warunki itp. Innym się udaje, tylko nie mnie.

Weź się ogarnij!

Życie jest takie jakie sobie je wykreujemy. Zapamiętaj to! Jeżeli będziesz wszystko widział w czarnych kolorach to tak właśnie będziesz odbierał swoje życie. Zawsze będzie pod górkę i zawsze będziesz chodzić sfrustrowany, że kolejny raz się nie udało, że jesteś poszkodowany.

Mnie też wiele spraw nie wyszło za pierwszym razem, ale próbowałem dalej. Kolejny i jeszcze raz, a za którymś razem udało się. Jeżeli faktycznie coś nie poszło po mojej myśli trzeba wziąć to na klatę i żyć dalej. Trudno.
Nie zostałem pracownikiem miesiąca, nie byłem orłem z fizyki, nie zarobiłem miliona, ale próbuje dalej. Jak nie w taki sposób to inny. Porażka – trudno, żyję dalej. Wziąłem wszystko na klatę i stawiam kolejny krok, kolejne wyzwanie. Wierzę, że teraz na pewno się uda! Tak naprawdę wszystko zależy jak odbieramy panującą wokół nas rzeczywistość.