Wyzwanie: Nie spóźniaj się

Wyzwanie: Nie spóźniaj się

wpis w: Wyzwania | 0

Dzisiaj zaczynamy już ostatnie wyzwanie. Przez najbliższe dwa tygodnie popracujemy nad tym by się nie spóźniać. Jeżeli należysz do osób, które mają zawsze na wszystko czas i ostatecznie wychodzi, że na umówione spotkanie i tak przyjdziesz z 20 minutowym spóźnieniem to to wyzwanie jest dla Ciebie.

Zaplanuj

Przed każdym spotkaniem, wyjściem na uczelnie, do pracy zaplanuj wszystko co będzie Ci niezbędne. Wcześniej przygotuj ubranie, sprawdź rozkład jazdy autobusów, zmierz czas gdy jedziesz samochodem, uwzględniając ewentualne korki, wcześniej przygotuj posiłek, rzeczy do zabrania itp.

Godzina wyjścia

Wyznacz godzinę, o której musisz wyjść. To bardzo ważne by zdążyć na pociąg czy autobus. Jeżeli tu masz problem nastaw alarm w telefonie z przypomnieniem. Będziesz wiedział, że to ostatnia szansa by się nie spóźnić.

Przemyśl swoje spóźnianie

Zastanów się dlaczego zawsze na spotkanie jesteś spóźniony. Czy to wynika z Twojej winy czy z okoliczności życia. Spisz wszystko co ci przychodzi do głowy i wyeliminuj wszystkie z wypisanych rzeczy. Planuj.

Bądź pozytywny

Jak wszystko zaplanowałeś i niestety nie udało się przyjść punktualnie, spróbuj kolejny raz. Bądź optymistą. Punktualności można się nauczyć. Trzeba planować.

Koniecznie napisz jak Ci idzie.